Výhody a nevýhody sklenených stien
Sklenené priečky sme nemali vo svojom dome od začiatku, teda od doby, kedy sme si ho postavili. Rozhodli sme sa pre nich až o niekoľko rokov neskôr, v podstate asi v dobe, kedy sa o nich začínalo viac hovoriť a začali byť akýmsi synonymom k slovu „moderné“. Ak by ste chceli niečo podobné i vy, rada vám ich trošku predstavím. Viete ako to je, nie všetko čo sa blyští, je zlato. Tým nechcem povedať, že sklenené priečky nie sú dobrým riešením. V niektorých prípadoch, však s nimi budete mať trošku viac práce.
Myslite dopredu
Prvá vec, ktorú by ste mali vedieť je to, že ak sa chcete vo svojom príbytku tešiť zo sklenených priečok, tak si ich osadenie naplánujte už pri stavbe domu. V prípade, že si kúpite dom starší, túto možnosť samozrejme nemáte. Pripravte sa na to, že ak budete chcieť búrať už existujúce priečky, ktoré nahradíte tými sklenenými, čaká vás dosť veľa práce. Navyše sa vám tento moderný prvok aj podstatne predraží. Takže ak máte takú možnosť, určite myslite dopredu.
To svetlo nenahradíte
Denné svetlo, je predsa len denné svetlo. To nenahradíte žiadnou lampu, žiarovkou ani svietiacim pásikom. Sklenené priečky, ktoré sú prepojené s interiérom, do interiéru vpustia množstvo denného svetla, čo považujem za jednoznačný plus. K pozitívam treba určite zaradiť aj to, že domov s takto veľkými sklenenými prvkami, vyzerá zaujímavo a moderne.
Nakúpte si handry do zásoby
Už na začiatku som hovorila o tom, že sklenené priečky majú aj svoje negatíva. Pre mňa je to hlavne to, že ich musíte neustále umývať. Klasickú murovanú stenu maximálne povysávate od pavučín a raz za tri roky ju premaľujete. Sklenené priečky si však budete musieť pridať na zoznam pravidelných domácich prác. Musíte https://www.vitalia.cz/clanky/musite-se-behem-noci-posadit-je-to-typicky-znak-srdecniho-selhani/ ich pravidelne umývať rovnako, ako okná. Teda vlastne nemusíte, no ak tak neurobíte, tak cez svoje steny o chvíľku nebudete nič vidieť. Pokiaľ však chcete ušetriť na žalúziách, tak i to je cesta.